Ekspresowe zatrudnienie 3 developerów – NeuroSYS Case Study

Jak się rekrutuje do fajnego software house’u?

Specjalizujemy się w sprawnych i skutecznych rekrutacjach. Mamy niepowtarzalny proces badania klienta i jego potrzeb, dzięki czemu potrafimy wyjść z konkretną, dopasowaną ofertą do kandydatów. Mamy też swoje preferencje – dla responsywnych firm, które chętnie procesują zaproponowanych kandydatów, pracuje się przyjemniej i skuteczniej. Case study współpracy z NeuroSYS to modelowy przykład niezwykle efektywnych działań Scale Up i świetnej oraz sprawnej współpracy z klientem, które najlepiej pokazać na liczbach. 

O firmie

NeuroSYS to liczący ok. 120 osób wrocławski software house, z oddziałem w Białymstoku, który tworzy dedykowane rozwiązania IT dla klientów z całego świata. W swoich projektach wykorzystuje najnowsze narzędzia i technologie. Ponadto intensywnie rozwija Dział Badawczy, zajmujący się tematami uczenia głębokiego (Deep Learning), sztucznej inteligencji (AI) i rozszerzonej rzeczywistości (AR) oraz opracowaniem rozwiązań dla ich naukowego i komercyjnego zastosowania. Z NeuroSYS wywodzą się również dwa brandy produktowe – Samelane, czyli platforma do e-learningu oraz NSFlow, który służy do szkolenia pracowników w przemyśle, z użyciem AR (rozszerzonej rzeczywistości). 

Jak wyglądała nasza współpraca? 

Cztery dni zajęło od pierwszego kontaktu, do omówienia i podpisania umowy. 

Dwa dni po podpisaniu umowy Klaudia – IT Recruiter z NeuroSYS zapoznała się z naszą rekruterką. Był to etap pogłębiania informacji odnośnie firmy i samego procesu rekrutacji. Z naszej perspektywy, jest to kluczowy moment. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wyjść z konkretnymi informacjami i propozycjami do kandydata. Na etapie direct search’u i innych działań rekrutacyjnych możemy rzetelnie odpowiedzieć na wszelkie pytania, a firmom prezentować osoby dopasowane do ich potrzeb i realnie zainteresowane współpracą. Od tego momentu liczymy też start dwóch procesów rekrutacji – na DevOps Engineera oraz Node.js Developera. 

Siedem dni roboczych od ustalenia wymagań NeuroSYS otrzymuje od nas czterech kandydatów na DevOps Engineera. Feedback? Dwie osoby zostają natychmiast zaproszone do kolejnego etapu. Dwa tygodnie później – i to pomimo majówki, która, jak wiemy, wydłuża procesy zarówno po stronie firm, jak i kandydatów – otrzymujemy informację o ofertowaniu kandydata. 

Trzynaście dni roboczych zajęło nam przesłanie 4 kandydatów na stanowisko Node.js Developer. Ponownie dwóch z nich od razu otrzymało pozytywną informację zwrotną, a dwa tygodnie później otrzymujemy informację o zatrudnieniu obydwu specjalistów. 

Wnioski? Sześć tygodni z NeuroSYSem wystarczyło nam, by nawiązać pierwszy kontakt, zbadać potrzeby klienta i omówić nasze, podpisać umowę, wystartować z dwoma procesami rekrutacji, przedstawić ośmiu kandydatów, z których czterech zostało zaproszonych do dalszej rekrutacji, w rezultacie czego zatrudnionych zostało aż trzech z nich – a pierwsza osoba, w mniej niż miesiąc. Czas otwierać prosecco!

Dlaczego ta współpraca była tak owocna? 

Co podkreślamy i będziemy podkreślać – skuteczność naszych działań jest możliwa dzięki dobrze zaprojektowanym pytaniom, pozwalającym nam zrozumieć potrzeby firm i to, jak działają. To pozwala w kolejnym etapie zaprezentować bardzo dobrze dopasowanych kandydatów, co z perspektywy klienta jest naszym kluczowym zadaniem. Ze strony organizacji ogromnym czynnikiem wpływającym na sukces rekrutacji jest sprawne procesowanie zainteresowanych specjalistów i specjalistek. 

Niezwykle cenimy współpracę z przedsiębiorstwami, które szybko wracają z informacją zwrotną z wielu powodów. Wśród nich warto wymienić to, że dzięki temu: 

  • szybko zamykamy procesy rekrutacji
  • powiększamy portfolio o kolejnych zadowolonych klientów 
  • budujemy szczere i partnerskie relacje z naszą siecią kandydatów 
  • działamy na rzecz ugruntowania naszej pozycji na rynku jako skutecznej agencji 
  • odczuwamy dużo większą satysfakcję z efektywnej pracy
  • jesteśmy bardziej zmotywowani do dalszych działań. 


Odpowiadając na tytułowe pytanie – rekrutując do atrakcyjnego i responsywnego software house’u, można zrobić to bardzo skutecznie i niesłychanie szybko!

Share the Post:

Made with ❤️ & coffee

+48 514 956 935

hello@scaleup.com.pl

NIP: 8982261627

Numer agencji zatrudnienia: 25025